Voiko useamman radiaattorin kytkeä sarjaan samaan putkilenkkiin?
Kyllä voi! MODUL4-radiaattorilla se on mahdollista. MODUL4 on paneeliradiaattori, joka on varustettu integroidulla jakotukilla, jolloin useampi radiaattori voidaan kytkeä sarjaan samaan putkilenkkiin. Tällöin säästetään putkituksissa eikä erillistä jakotukkia tarvita.
Kytkennät radiaattorin pohjassa
MODUL4:n kytkennät on sijoitettu keskeisesti radiaattorin pohjaan, jolloin putkien sijoittaminen on entistä helpompaa ja asentaminen käy käden käänteessä.
Lue lisää ...

Käy tutustumassa uuteen esitteeseemme, jossa on myös asennusinfo!
Stravent-ilmaverhokoneet muodostavat täysin uuden tuotesarjan, joka on suunniteltu erityisesti nykyaikaisen ja kustannustehokkaan rakentamisen tarpeisiin.
Eurofins Expert Services Oy:n myöntämä tuotesertifikaatti Basic-takaisinvirtaussuojalle on päivitetty ja sen voimassaoloa jatkettu 21.6.2030 saakka.
Meillä on ilo kertoa, että Epecolonna-jaeradiaattorin toimitukset ovat jälleen käynnistyneet. Päivitetty esite ja tehosimulointitaulukko löytyvät tuotesivuilta.
Lyngson tarjoaa laajan valikoiman erikoisvärejä perinteisen valkoisen lisäksi, mukaan lukien NCS-värit.



