Kerrostava ilmanjako osoittautui viihtyisämmäksi tavaksi jäähdyttää tuloilmaa!
Uusimmat mittaukset Gävlen yliopistolla vahvistavat kerrostavan ilmanvaihdon ylivoimaisuuden.
Tutkimusten mukaan kerrostavalla ilmanjaolla voidaan poistaa ylilämpöä jopa 142% enemmän kuin sekoittavalla ilmanjaolla. Toisin sanoen voimme mitoittaa tuloilman jäähdytyksen pienemmillä ilmavirroilla. Voimme siis käyttää esimerkiksi 16 asteista tuloilmaa eikä meillä siltikään ole lähialue-ongelmia vedon kanssa!
Tutustu alla olevaan PowerPoint -esitykseen ja soita meille. Kerromme mielellämme lisää tutkimustuloksista, ja siitä, miten voimme ilmanvaihtosuunnittelussa huomioida tutkimustulokset.
Eurofins Expert Services Oy:n myöntämä tuotesertifikaatti Basic-takaisinvirtaussuojalle on päivitetty ja sen voimassaoloa jatkettu 21.6.2030 saakka.
Meillä on ilo kertoa, että Epecolonna-jaeradiaattorin toimitukset ovat jälleen käynnistyneet. Päivitetty esite ja tehosimulointitaulukko löytyvät tuotesivuilta.
Lyngson tarjoaa laajan valikoiman erikoisvärejä perinteisen valkoisen lisäksi, mukaan lukien NCS-värit.
Lisasta on nyt saatavilla kaksi täysin uutta tehotyyppiä: 33 ja 44. Nämä uutuudet täydentävät Lisan jo valmiiksi monipuolista tuoteperhettä, tehden siitä entistä paremman valinnan kaikkiin lämmitystarpeisiin.