FI EN SE

Stravent aloittaa Biddle-ilmaverhojen markkinoinnin Ruotsissa


10.10.2014
Arkisto
Stravent

Stravent Oy ja Biddle bv ovat sopineet, että Stravent ottaa hoitaakseen Ruotsin jälleenmyynnin keväällä 2015.

Jälleenmyynnin hoitaa paikallisesti Straventin jälleenmyyjä Ventprodukter ja tekninen tuki tulee Espoosta yrityksen pääkonttorilta mihin on hankittu lisää teknistä osaamista.

Tällä yhteistyöllä pyritään varmistamaan kansainvälisten kauppaketjuasiakkaiden tyytyväisyys tärkeillä markkina-alueilla vaativissakin olosuhteissa. Näin Ventprodukter Ab voi keskittyä uusien asiakkaiden hankintaan ja auttaa suunnittelijoita tekemään entistäkin parempia ratkaisuja energiatehokkuuden ja viihtyvyyden näkökulmasta.

Stravent on toiminut yhdessä Biddlen kanssa jo yli 10 vuotta ja yhteistyö vain laajenee vuosi vuodelta kasvaneen vientimyynnin ansiosta lähialueille.

Lisätietoja antaa vientipäällikkö Peter Biström (09) 4241 3638.

09.06.2023

Stravent toimittaa Helsingin Aleksanterinkatu 40:ssä sijaitsevaan saneerattavaan hotellikiinteistöön 142 kpl Vasatherm Visper -puhallinkonvektoreita. Toimitukset alkavat kesällä 2023.

31.03.2023

Juhlistimme Pohjois-Suomen aluepäällikkömme Mikan 10-vuotista taivalta Stravent Oy:n palveluksessa.

30.09.2022

Ratkaisu sopii hyvin asuintaloihin ja hotelleihin. Mahdollistaa asennuksen eteisen viereisiin tilaan, joten eteisen alakattoon ja paremmin tilaa muulle tekniikalle, minkä takia ylivoimainen saneerauksissa.

Lue lisää tuotteesta täältä..

Suomen_vahvimmat_2023
Stravent Oy
Piispantilankuja 4
02240 Espoo
(09) 4241 3630
Sisäilmayhdistys
Satanolla Oy