å Etusivu
FI EN SE

Savukaasuilta suojaan


17.05.2013
Arkisto
Stravent

Talotekniikka 03/2013 julkaisussa käsitellään Ilmanvaihtokanaviin asennettavia takaisinvirtaussuojia.

Savukaasujen hallintaan on tarjolla Suomessa tuttujen palokuristimien lisäksi takaisinvirtausventtiileitä, joita käyttämällä ilmanvaihto voidaan pitää tulipalon aikana käynnissä mahdollisimman pitkään. Tavoitteena on saada lisää aikaa pelastautumiselle.

Ilmanvaihtokanaviin asennettava takaisinvirtaussuoja estää savukaasujen leviämisen muihin tiloihin.

Lue Talotekniikka 03/13 lehden juttu kokonaisuudessaan tästä!

Ota yhteys, niin asiantuntijamme kertovat tarkemmin tuotteidemme tutkimustuloksista ja teknisistä ominaisuuksista!

13.01.2025

Lisasta on nyt saatavilla kaksi täysin uutta tehotyyppiä: 33 ja 44. Nämä uutuudet täydentävät Lisan jo valmiiksi monipuolista tuoteperhettä, tehden siitä entistä paremman valinnan kaikkiin lämmitystarpeisiin.

28.10.2024

Vaivaako kosteus? Uhkaako jäätyminen? Hallitsemattomalla kosteudella voi olla suuri vaikutus tuotteiden laatuun, energiankulutukseen sekä kokonaisvaltaiseen liiketoimintaan.

23.04.2024

Hagabin Basic 4 -takaisinvirtaussuojalle löytyy nyt EPD-ympäristöseloste!

Suomen_vahvimmat_2024

 

Stravent Oy
Piispantilankuja 4
02240 Espoo
(09) 4241 3630
Sisäilmayhdistys
Satanolla Oy